Kapela Góralska Ciupaga

Kapela

Kapela Ciupaga to grupa przyjaciół których połączyła miłość do muzyki góralskiej. Repertuar zespołu początkowo oparty był na melodiach ludowych z okolic Łącka i Sądecczyzny, który stopniowo wzbogacał się o bardzo żywiołowe utwory folkowe inspirowane klimatami bałkańskimi, węgierskimi, słowackimi, rumuńskimi. Aktualnie zespół ma na swoim koncie również autorskie piosenki. Wielką zaletą wszystkich członków kapeli jest żywiołowe i radosne przekazywanie muzyki, które udziela się słuchaczom.

Klimat muzyki wspiera bogate instrumentarium, gdzie obok skrzypiec, akordeonu i kontrabasu pojawiają się cymbały i altówka węgierskie, cajon oraz tzw. przeszkadzajki. Zespół wielokrotnie występował na scenach lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Występował na estradach słowackich, czeskich, holenderskich, angielskich, austryjackich, gruzińskich, ormiańskich. W swoim dorobku posiada trzy płyty. Łącznie zagrał około 300 koncertów, przy czym najdalszy w Erewaniu- stolicy Armenii. Liczba członków kapeli wzrastała wraz ze wzbogacaniem instrumentarium. Zespół istnieję od 2005 roku.

W czerwcu 2016r. Twórcy programu ‘’Mam Talent’’ zaprosili kapelę do wzięcia udziału w castingu, który okazał się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Zespół niczym burza przeszedł przez pierwszy etap, w półfinale (który odbył się na żywo) okazał się być bezkonkurencyjny wygrywając z olbrzymią przewagą. W wielkim finale również osiągnął ogromny sukces zajmując trzecie miejsce, zyskując przy tym sympatie całej Polski.Obecnie Zespół rozpoczyna zdjęcia do teledysku, który będzie promował ich nową i długo oczekiwaną płytę.

Autorska piosenka o tytule „Dziewczyna” w której pojawiają się nowe brzmienia i zaskakujące aranżacje łączą ze sobą elementy muzyki góralskiej z rozrywkowa. Tekst piosenki opowiada historie dziewczyny uciekającej przed miłością. Zdjęcia do teledysku potrwają pięć dni, kręcone będą w malowniczych miejscach na południu Polski na terenie Nowego Sącza a w tytułową role dziewczyny wcieli się znana aktorka.